Prudnik24

TVP3 Opole o darmowej komunikacji miejskiej w Prudniku

TVP3 Opole o darmowej komunikacji miejskiej w Prudniku
19 stycznia
18:24 2022

W niedawnym „Kurierze Opolskim” podjęto temat wprowadzenia w Prudniku bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Jak podkreślają autorzy materiału wyemitowanego w miniona niedzielę, decyzja magistratu to korzyść także dla środowiska.

Nowoczesne i wygodne autobusy miejskie wożą pasażerów za darmo od początku roku. To efekt decyzji radnych z listopadowej sesji Rady Miejskiej, którzy tym samym zaaprobowali pomysł burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka.

– Środowisko, jak i chęć popularyzacji transportu zbiorowego na terenie gminy Prudnik zaważyły na tym, że jesteśmy w stanie dopłacić 40 tysięcy zł. w stosunku rocznym dla przewoźnika, który wykonuje te usługi na terenie gminy. – powiedział w rozmowie z TVP3 Opole wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

Telewizja podkreśla, że wcześniej tego typu przejazdy realizowała gmina Łubniany oraz pobliskie Prudnikowi Głuchołazy.

– Samochód zostawiłam, a wcześniej regularnie się nim poruszałam. Jest tak dobrze, że właściwie wszędzie gdzie chcę mogę podjechać autobusem. – stwierdziła jedna z mieszkanek Prudnika, z którą rozmawiali dziennikarze stacji.

Cały materiał TVP3 Opole o bezpłatnej komunikacji miejskiej w Prudniku nasi Czytelnicy znajdą pod następującym linkiem: Prudnik dołącza do gmin z darmowym transportem. To korzyść także dla środowiska (tvp.pl).

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook