Prudnik24

Wojciech Dominiak o nowej książce dla TVP3 Opole

Wojciech Dominiak o nowej książce dla TVP3 Opole
19 stycznia
18:35 2022

W czwartek 27 stycznia w kinie Diana odbędzie promocja nowej książki – „Wszystko jest, tylko ludzi nie ma. Przesiedlenia w latach 1945-1947 we wspomnieniach mieszkańców Ziemi Prudnickiej”. O publikacji tej mówił dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej Wojciech Dominiak w programie „O!polskie o poranku” emitowanym na antenie TVP3 Opole.

Przypomnijmy, że książka zawiera opracowanie ponad czterdziestu wspomnień przesiedleńców przekazanych z perspektywy dzieci. Większość z nich dotarła w formie ustnej – tylko kilka zostało przez autorów spisanych lub pochodzi od osób w wieku młodzieńczym.

Zainteresowanie publikacją jest w Prudniku tak duże, że wejściówki na promocję rozeszły się dosłownie w jeden dzień.

„Niebawem szczegółowe informacje na temat promocji książki, która została wydana w ramach zadania publicznego „Wspomnienia. Ziemia Prudnicka w latach 1945-1947” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Opolskiego. Wydawcami publikacji są Stowarzyszenie „Odnowa Wsi Biedrzychowice” oraz Muzeum Ziemi Prudnickiej.” – informuje Muzeum Ziemi Prudnickiej.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Wojciechem Dominiakiem – dyrektorem Muzeum Ziemi Prudnickiej. Fragment programu związany z publikacją od 45 minuty. Link: „O!polskie o poranku” – 6 stycznia 2022. Zobacz program (tvp.pl)

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook