Prudnik24

Ubezpieczenie na życie – czy rzeczywiście warto je wykupić?

Ubezpieczenie na życie – czy rzeczywiście warto je wykupić?
20 stycznia
17:40 2022

W życiu mogą się nam przytrafić różne sytuacje – zarówno te dobre, jak i nieco gorsze, które mogą za sobą pociągać przykre skutki finansowe. O ile dobrych wydarzeń w naszym życiu wręcz oczekujemy, o tyle od tych złych próbujemy się w jakiś sposób uchronić. Choć nigdy nie mamy pewności, co nas spotka, możemy zdecydować się na zakup ubezpieczenia na życie, które pomoże poradzić sobie ze skutkami finansowymi zdarzeń losowych. 

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Polisy na życie w ostatnich latach przeszły niemałą rewolucję, bowiem jeszcze do niedawna odszkodowania wypłacane były głównie w przypadku śmierci ubezpieczonego czy wystąpienia niezdolności do zarobkowania. Dziś jednak zakres ochrony ubezpieczeniowej może być znacznie szerszy i obejmować między innymi:

  • inwalidztwo,
  • hospitalizację,
  • wystąpienie niezdolności do pracy z winy ubezpieczonego,
  • wystąpienie poważnych problemów zdrowotnych,
  • urodzenie dziecka.

Co ciekawe, wielu ubezpieczycieli oferuje swoim klientom atrakcyjne pakiety, dzięki którym można połączyć polisę na życie z dodatkowym ubezpieczeniem medycznym. Wtedy też ubezpieczony, w ramach jednej składki, może korzystać z prywatnej opieki medycznej, a dodatkowo będzie chroniony w razie wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia na życie bardzo często zastanawiają się, jak wysoka będzie składka, którą przyjdzie im zapłacić? W praktyce może ona wynosić od kilku do nawet kilkuset złotych miesięcznie. Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy przede wszystkim od:

  • zakresu ochrony,
  • sumy ubezpieczeniowej,
  • rodzaju ubezpieczenia,
  • rozszerzenia ochrony w ramach umów dodatkowych,
  • częstotliwości opłacania składki – jednorazowa zapłata pociąga za sobą niższe koszty.

Wbrew pozorom najtańsze ubezpieczenie na życie (sprawdź na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/) wcale nie musi oznaczać, że jest ono dla nas najlepsze. Czasami bardziej opłaca się dopłacić, za to mieć możliwość skorzystania z dodatkowych usług (na przykład medycznych) bądź rozszerzenia zakresu ochrony ubezpieczeniowej. 

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie?

Obecnie pracownicy wielu firm mają możliwość skorzystania z ubezpieczenia na życie, jakie wykupuje dla nich pracodawca. Jeśli jednak polisa nie spełnia naszych wymagań lub też pracodawca nie oferuje nam tego rodzaju benefitu, dobrze jest rozważyć zakup ubezpieczenia na życie we własnym zakresie. Aby porównać dostępne oferty, można skorzystać z rankingu, który znajduje się na stronie internetowej https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/0.html. Warto mieć przy tym świadomość, że obecnie ubezpieczyciele są skłonni objąć ochroną nie tylko nas, ale również nasze dzieci. Tego rodzaju polisę, z której mogą skorzystać także najmłodsi, wybierają świadomi ryzyka życiowego i zdrowotnego rodzice. Nie ulega wątpliwości, że życie zaskakuje nas na co dzień – zarówno w pozytywny, jak i w negatywny sposób. Dobrze więc posiadać swego rodzaju zabezpieczenie, które pozwoli spać spokojnie nam i naszym bliskim. 

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook