Prudnik24

Pijany…sam zatrzymał się do kontroli

Pijany…sam zatrzymał się do kontroli
21 stycznia
11:15 2022

Mężczyzna mający – jak się okazało – 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu na widok patrolu policyjnego sam zatrzymał się do kontroli. Do tej niecodziennej sytuacji doszło w miniony wtorek w Białej, o czym dziś informuje prudnicka policja.

Tamtego dnia policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy. W pewnym momencie na widok policyjnego patrolu, bez żadnego sygnału ze strony policjantów do kontroli zatrzymał się kierujący osobowym fiatem.

– Jak się szybko okazało, mężczyzna siedzący za kierownicą miał sporo na sumieniu. Funkcjonariusze podczas rozmowy od 63-latka wyczuli woń alkoholu. To, że mieszkaniec powiatu prudnickiego był nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie pokazało ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. – mówi rzecznik prudnickiej policji asp. Andrzej Spyrka.

Kierowca tłumaczył mundurowym, że wracał z pracy. 63-latek już stracił prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook