Prudnik24

TVP3 Opole: Głuchołazy będą miały nowy most

TVP3 Opole: Głuchołazy będą miały nowy most
21 stycznia
12:00 2022

Mieszkańcy Głuchołaz już niedługo zyskają nowy most. Ogłoszono przetarg na wykonanie niemal kilometrowego odcinka w ciągu DK numer 40 prowadzącej do Czech. Prace mają rozpocząć się wiosną. Tematem zajął się „Kurier Opolski”.

Przebudowane zostanie skrzyżowanie na ulicach Karola Miarki, Andersa i DK nr 40. Celem inwestycji jest m.in. poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego na Białej Głuchołaskiej.

– Jak przychodzą duże wody, jest tu naprawdę niebezpiecznie – stwierdziła w rozmowie z telewizją jedna z mieszkanek Głuchołaz. Podobnie twierdzi mieszkający w pobliżu skrzyżowania głuchołazianin. – Były już sytuacje, że dużo nie brakowały, by woda zabrała most – ocenił.

Innym aspektem sprawy jest ruch skierowany na jedyny i w dodatku wąski pas jezdni.

Jak informuje TVP3 Opole przebudowa tego odcinka ma potrwać rok. Zakres prac będzie duży, bo całkowite zamknięcie mostu spowodowałby paraliż komunikacyjny. W planie jest zatem budowa kładki zastępczej.

– Konstrukcja jezdni zostanie wymieniona na odcinku 870 metrów, a odcinek będzie dostosowany do nośności 11,5 ton na oś. W sumie przebudowanych zostanie siedem skrzyżowań – komentuje Agata Andruszewska, rzecznik prasowy opolskiego oddziału GDDKiA.

Remont wiąże się też z wyburzeniem zabytkowej, wciąż zamieszkiwanej kamienicy. Wiceburmistrz Głuchołaz Roman Sambor mówi w tym kontekście o „dramacie mieszkańców”. M.in. dlatego w związku z remontem pojawili się zwolennicy budowy obwodnicy, zamiast remontowania drogi niemal w centrum miasta.

Inne ważne informacje wiążące się z remontem to plany powstania ścieżki rowerowej i ronda, które będzie pomocne przy wjeździe ciężarówek na most św. Andrzeja. Link do materiału TVP3 Opole: Nowa przeprawa w Głuchołazach. Mieszkańcy zyskają most (tvp.pl).

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook