Prudnik24

Dawny „Ars” – remont trwa

Dawny „Ars” – remont trwa
06 lutego
18:07 2022

Pierwotnym terminem zakończenia prac budowlano-remontowych, które trwają w dawnej Galerii Ars, miał być listopad. Z powodu braku specjalistów u wykonawcy, wciąż jednak trwają.

– Pojawiły się pewne problemy. Prace budowlane, te cięższe się przeciągnęły ze względu na brak specjalistów u naszego wykonawcy (przetarg na zadanie wygrał Zakład Usług Komunalnych – przyp. red.). Chodziło m.in. o instalacje elektryczne. Aktualnie jesteśmy na finiszu najcięższych robót. W planie są prace wykończeniowe, a więc najważniejsze, bo związane z całym systemem wentylacji i odpowiedniej ekspozycji obrazów. – tłumaczy wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

– Budynek będzie profesjonalnie przygotowany pod prezentacje sztuki. Przede wszystkim znajdzie się tam miejsce na ekspozycję obrazów Hanny Bakuły, jako że posiadamy największą kolekcje dzieł autorki w Polsce. Będzie to jedyne takie miejsce na artystycznej mapie kraju, dlatego liczymy, że będzie magnesem dla tzw. turystów sztuki. – informuje naszą gazetę wiceburmistrz.

Dodajmy, że wcześniej były plany sprzedaży obiektu przez gminę, jednak zgody na to nie wyrazili rajcy. Galeria ulokowana jest w urokliwym miejscu – blisko rynku przy ul. Kościelnej. Jedną z atrakcji jest zabytkowy sufit, który pochodzi prawdopodobnie z końca XVI wieku.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook