Prudnik24

Na widok policji…wjechał w ogrodzenie

Na widok policji…wjechał w ogrodzenie
08 lutego
15:45 2022

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas weekendu – to informacja prudnickiej policji sprzed kilku chwil. W obu przypadkach do zatrzymania doszło na terenie Prudnika

– W sobotę, tuż przed godziną 19:00 dyżurny prudnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy audi, który miał jeździć w centrum miasta. Oficer dyżurny natychmiast informację przekazał podległym patrolom. Już chwilę po zgłoszeniu, policjanci zauważyli wskazany pojazd, którego kierujący na widok radiowozu wjechał ogrodzenie. – opisuje oficer prasowy tutejszej policji asp. Andrzej Spyrka.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość siedzącego za kierownicą 40-letniego mężczyzny. Wynik przeprowadzonego badania wykazał, że mieszkaniec Opola miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do drugiego zdarzenia doszło, około 1:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

– Tym razem 20-latek kierujący bmw wjechał w przydrożną latarnię. W tym przypadku badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście, zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku nikomu nic się nie stało. – komentuje mundurowy.

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy. Teraz odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi im kara nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook