Prudnik24

Dni Prudnika i targi rzemiosła wracają!

Dni Prudnika i targi rzemiosła wracają!
09 lutego
10:30 2022

Jedno z największych wydarzeń na pograniczu polsko-czeskim powraca po dwóch latach. Mowa o Wystawie Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego. A i to nie koniec dobrych wiadomości – w 2022 roku odbędą się również Dni Prudnika – w tradycyjnej formie na prudnickim Rynku i z wielką gwiazdą wieczoru.

Takie informacje przekazał podczas trwającej właśnie w Prudnickim Ośrodku Kultury konferencji prasowej burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Targi – już 23 edycja – zorganizowane zostaną w hali „Obuwnika” przy ulicy Łuczniczej w dniach 3-5 czerwca i tym razem będą ściśle skorelowane z 13 edycją Festiwalu Miast Cittaslow (członkiem tej organizacji jest Prudnik). Z tej okazji do naszego miasta zjadą przedstawiciele Cittaslow z Warmii i Mazur na czele z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

Główne obchody związane z festiwalem Cittaslow odbędą w sobotę 4 czerwca. W planach są konkursy, występy artystyczne i stoiska gastronomiczne na terenach przyległych do obiektu przy ul. Łuczniczej.

Finałem imprezy będą Dni Prudnika – 4 czerwca w sobotę. Na prudnickim rynku zagra zespół „Tulia” oraz gwiazda wieczoru i jedna z najbardziej znanych w Polsce kapel – „Zakopower”.

Jak przekazał włodarz – hasłem przewodnim tegorocznych Dni Prudnika i wystawy wraz z festiwalem będzie hasło: „No to folk”.

– Zaczynamy w piątek, kończymy w niedzielę, więc to są trzy dni święta miasta. Jeżeli ta formuła i termin będzie prudniczanom odpowiadał, myślę, że będziemy rokrocznie właśnie w okolicach wystawy twórców ludowych lokowali Dni Prudnika. Większość mieszkańców jeszcze w tym czasie jest na miejscu, nie wyjeżdżają na urlopy, pogoda zazwyczaj także o tej porze roku dopisuje. Myślę, że termin będzie trafiony. – podsumował burmistrz Grzegorz Zawiślak.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook