Prudnik24

Wyremontują kolejne drogi w Prudniku

Wyremontują kolejne drogi w Prudniku
16 lutego
18:14 2022

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostanie wyremontowany ciąg ul. Szkolna i Staszica. Dziś o dofinansowaniu poinformował wiceminister MON Marcin Ociepa.

„Tylko w 2022 roku zostanie przekazana (na rzecz Opolszczyzny – przyp. red.) kwota 56,9 mln złotych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Co to oznacza dla mieszkańców? Przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i komfortu przemieszczania się w swojej okolicy.” – czytamy w mediach społecznościowych polityka Zjednoczonej Prawicy. Jak wyjaśnia w dalszej części wpisu, ze środków tych sfinansowane zostaną projekty drogowe, które poprawią jakość gminnych i powiatowych dróg oraz chodników wpływając tym samym na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierowców, jak i pieszych.

„Dobre wieści od Marcina Ociepy: 1 284 915 zł., czyli 80 procent dofinansowania na generalny remont ciągu dróg Szkolna, Staszica. Dziękujemy!” – to krótki komentarz wiceburmistrza Jarosława Szóstki.

Wyremontowane odcinki dołączą do takich inwestycji w mieście, jak wcześniejsze remonty dróg – m.in. – Legionów, Grottgera, Matejki, ul. Akacjowej, Azaliowej, czy budowy nowych odcinków: Kalinowej i Fränkla. Grafika: facebook Marcina Ociepy

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook