Prudnik24

Wzorowa postawa nastolatka

Wzorowa postawa nastolatka
16 lutego
15:51 2022

Dzisiaj w Straży Pożarnej w Prudniku, na ręce nastoletniego Dominika, Grzegorz Zawiślak burmistrz Prudnika oraz Krzysztof Wiciak Komendant Powiatowy PSP w Prudniku złożyli podziękowania za wzorową postawę obywatelską, którą chłopiec wykazał się w ubiegłym tygodniu.

15-letni Dominik, podczas powrotu ze szkoły, wyczuł ulatniający się gaz i dostrzegając zagrożenie niezwłocznie zaalarmował służby ratownicze. Mimo problemu z własnym telefonem, udał się do pobliskiego sklepu, gdzie ekspedientka użyczyła mu swojej komórki, z której zadzwonił na numer alarmowy 112 przedstawiając operatorowi całą sytuację.

Nastolatek być może uratował wiele mieszkańców miasta, gdyż okazało się, że doszło do uszkodzenia gazociągu w drodze. Z budynku ewakuowano kilkanaście osób, a w związku z zamknięciem skrzyżowania w centrum miasta utworzył się korek. Pomimo problemów komunikacyjnych, na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Dlatego też czyn młodzieńca nie pozostał obojętny. Burmistrz Prudnika wraz z podziękowaniami i listem gratulacyjnym, przekazał dzisiaj chłopcu nowy telefon.

– To naprawdę przyjemny moment, kiedy w naszym gronie można znaleźć małego bohatera. I jestem dumny, że takiego mieszkańca w naszej gminie mam. Dominiku, chciałbym żebyś już nie miał problemów w przyszłości z łącznością, dlatego miasto kupiło Ci telefon. Jednak oby takich niebezpiecznych sytuacji już nie było w twoim życiu. – mówił burmistrz.

Opiekun chłopca podkreśla, że działania podejmowane przez służby ratownicze oraz jednostki gminne, w postaci wszelkich projektów i realizowanych szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, to ważny wkład w wychowanie i uwrażliwienie czujności wśród młodzieży na sytuacje niebezpieczne. Fot. UM Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook