Prudnik24

Chcą polepszyć warunki dla inwestorów w strefie

Chcą polepszyć warunki dla inwestorów w strefie
21 lutego
13:19 2022

18 stycznia Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ogłosiła zaproszenie do przetargu mającego na celu wyłonienie podmiotu, który nabędzie prawo własności nieruchomości niezabudowanej położonej na terenie prudnickiej podstrefy przy ulicy Przemysłowej (chodzi o teren sąsiadujący z firmą Moretto – przyp. red.) Jak wynika z informacji burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka, są chętni na inwestycję w tym miejscu.

Gmina prowadzi obecnie rozmowy z opolskim Tauronem na temat zaopatrzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej w energię elektryczną. Ostatnie spotkanie odbyło się 19 stycznia w Opolu.

– Ze względu na fakt, że oprócz przetargu na zbycie nieruchomości prowadzone są również rozmowy z innymi inwestorami, zaopatrzenie tego terenu w energię elektryczną staje się priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że dla rozwiązania tego problemu nie obejdzie się bez wykonania inwestycji polegającej na budowie nowego przyłącza kablowego ze stacji GPZ przy ulicy Miłej – mówi burmistrz Grzegorz Zawiślak.

Magistrat miał przekazać sugerowaną trasę przebiegu kabla od ulicy Miłej do ulicy Przemysłowej – uwzględniającą w większości tereny należące do Gminy Prudnik.

– Czekamy na odpowiedź TAURONA , która powinna zawierać warunki realizacji inwestycji, jej harmonogram oraz trasę, po której przebiegnie złącze. – podsumowuje burmistrz.

Na terenie prudnickiej strefy ekonomicznej działalność prowadzą już m.in. Furnika i Moretto, w jej skład wchodzą też tereny pofroteksowskie, na których działalność prowadzi Henniges. Gmina jakiś czas temu dała też ultimatum czeskiemu inwestorowi (firma Radim Dul), by ostatecznie określił się w swoich planach budowy zakładu przy ul. Przemysłowej. O tym burmistrz Prudnika informował podczas jednej z ubiegłorocznych sesji Rady Miejskiej.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook