Prudnik24

Kino „pod chmurką” jeszcze tego lata?

Kino „pod chmurką” jeszcze tego lata?
22 lutego
12:02 2022

Jeśli wniosek gminy Prudnik otrzyma akceptację, jeszcze tego lata w Szybowicach, Rudziczce oraz Moszczance działać będzie kino plenerowe. Dokumenty w tej sprawie złożono do biura Lokalnej Grupy Działania „Płaskowyż Dobrej Ziemi” w Kietrzu.

Wniosek pn. ,,Sami Swoi” – wakacyjne, plenerowe prezentacje filmowe”, będzie ubiegać się o wsparcie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W Szybowicach, Rudziczce i Moszczance powstałoby ogólnodostępne kino plenerowe, a więc pierwsze tego typu wydarzenie kulturalne na terenach wiejskich.

Jak czytamy „Głównym celem operacji jest promocja specyfiki obszaru połączona z popularyzacją kultury filmowej wśród mieszkańców terenów wiejskich Gminy Prudnik oraz wyrównywanie szans w dostępie do kultury (…)”.

– Repertuar planowanych do realizacji w ramach operacji trzech pokazów plenerowych łączyć będzie w sobie trzy aspekty: edukacyjny związany z ochroną środowiska (projekcja filmu z zakresu segregacji odpadów komunalnych), promocyjny przedstawiający skomplikowaną specyfikę regionu (projekcja filmu dokumentalnego pt. „Sanitariuszka” o wybitnej postaci ziemi prudnickiej – Walerii Nabzdyk) oraz integracyjny (projekcja filmu fabularnego o tematyce familijnej).- informuje burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Projekt o całkowitej wartości brutto 68 880 tyz. zł. ubiega się o maksymalne dofinansowanie na poziomie 63,63 % wartości kosztów kwalifikowalnych projektu, co w przypadku prudnickiego projektu oznacza kwotę 43 828 ,00 zł.

Decyzji można się spodziewać do trzech miesięcy. Fot. poglądowe

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook