Prudnik24

Głogówek chce przyjąć uchodźców

Głogówek chce przyjąć uchodźców
25 lutego
18:23 2022

„Jako Gmina Głogówek jesteśmy gotowi na przyjęcie uchodźców. Jeśli pojawi się taka prośba, jesteśmy gotowi także do udzielenia skrojonej na miarę naszych możliwości pomocy finansowej.” – napisał wczoraj w mediach społecznościowych burmistrz tego miasta – Piotr Bujak.

Dzisiejszy dzień przyniósł nieco więcej szczegółów w tym temacie. Burmistrz napisał, że gmina już przygotowuje się do przyjęcia Ukraińców uciekających przed wojną.

„Jesteśmy w tej sprawie w stałym kontakcie z Sławomir Kłosowski Wojewoda Opolski🇵🇱 i starostą powiatu Radosławem Roszkowskim. Prosimy o cierpliwość, już wkrótce poinformujemy, jak przyjmowanie uchodźców będzie funkcjonować. Czekamy na wytyczne wojewody. O wszystkim będziemy na bieżąco informować, śledźcie stronę gminy na Facebooku i stronę www.gminaglogowek.info.” – czytamy w mediach społecznościowych włodarza.

Samorządowiec dodał, że prosi mieszkańców o zachowanie spokoju i bycie dla siebie życzliwymi i pomocnymi. „Kolejna próba przed nami.” – konkluduje burmistrz.

Przypomnijmy, że wczoraj gotowość do przyjęcia uchodźców zadeklarował burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Od wczoraj na Ukrainie trwa wojna. Wojska rosyjskie dokonują w tym kraju zbrodni wojennych, w których giną cywile i dzieci. Jeśli ktokolwiek miał jeszcze do niedawna jakiekolwiek wątpliwości w sprawie działań dyktatora Rosji Władimira Putina, to właśnie maski opadły.

AKTUALIZACJA

Przed kilkoma minutami na profilu Starostwa Powiatowego w Prudniku pojawił się następujący komunikat:

Informacja dla uchodźców z Ukrainy. W celu skoordynowania pomocy dla uchodźców z Ukrainy i uniknięcie chaosu, prosimy o podejmowanie takiej inicjatywy w porozumieniu z włodarzami Gmin na terenie powiatu prudnickiego. Osoby przekraczające granice winny się udać do centrów recepcyjnych celem przekierowania do otrzymania właściwej pomocy w odpowiednie do tego miejsca.

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook