Prudnik24

Będzie wyczekiwane przejście dla pieszych

Będzie wyczekiwane przejście dla pieszych
28 lutego
18:47 2022

Dziś starosta prudnicki Radosław Roszkowski poinformował, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uznała budowę przejścia dla pieszych w pobliżu parku handlowego Premium Park w Lubrzy (tuż przy rondzie Szozdy) za zasadne.

Co dzień „na dziko”, często zatłoczoną drogę przy rondzie pokonują mieszkańcy Prudnika chcący dostać się do parku handlowego. Sporo jest młodzieży zmierzającej do Mc Donalda. Odkąd teren oddano do użytku lokalni politycy i mieszkańcy apelowali o stworzenie przy rondzie przejścia dla pieszych, bo tragedia dosłownie „wisi” tam w powietrzu. Przejście takie nie powstało, bo pierwotnie GDDKiA sugerowała, że to powinność inwestora, ten z kolei odbijał piłeczkę.

Dziś z dobrymi informacjami wystąpił starosta Radosław Roszkowski. „Cieszę się, że mój wniosek, który najpierw został zaakceptowany przez Radę Powiatu, a następnie przesłany do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, został uznany za zasadny i przyjęty do realizacji jeszcze w tym roku! Będzie bezpieczniej!” – napisał samorządowiec w mediach społecznościowych. Z kolei GDDKiA oddział Opole zapewnia, że „zadanie to będzie możliwe do realizacji po uzyskaniu zgody Ministerstwa Infrastruktury na realizację zadania.”. I potwierdza, że jeśli owa zgoda zostanie wydana, przejście – wraz z dojściem i oświetleniem – zostanie zbudowane w tym roku.

Mat. (2) – Facebook Radosława Roszkowskiego

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook