Prudnik24

15. rok współpracy z Bartłomiejem Mrozem – Grupa Azoty ZAK przedłuża umowę

15. rok współpracy z Bartłomiejem Mrozem – Grupa Azoty ZAK przedłuża umowę
04 marca
18:57 2022

Bartłomiej Mróz jest pierwszym w historii Polakiem, który wystartował w zawodach olimpijskich w dyscyplinie parabadmintona. W siedzibie Grupy Azoty ZAK S.A. podpisano umowę przedłużającą współpracę sponsorską z zawodnikiem na 2022 rok.

W ubiegłym roku Bartłomiej Mróz odnotował wiele sukcesów, opierając się wpływowi pandemii. Wśród nich można wymienić wymarzony udział w paraolimpiadzie, triumf w Otwartych Mistrzostwach Polski w Parabadmintonie w Zakopanem, gdzie zwyciężył w niemal wszystkich kategoriach, a także brązowy medal wywalczony podczas międzynarodowych zawodów FAZZA Para Badminton International w Dubaju.

Towarzyszymy Bartkowi od początku jego kariery sportowej, od 2008 roku wspierając rozwój jego umiejętności, a także aktywności związanej z upowszechnianiem dyscypliny badmintona wśród osób niepełnosprawnych – mówi prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Paweł Stańczyk – Badminton stał się popularną dyscypliną w Kędzierzynie-Koźlu. Dostrzegamy pasje młodych mieszkańców miasta, prężnie rozwijającą się i odnoszącą sukcesy sekcję MMKS, której podarowaliśmy w ubiegłym roku maszynę do nagrywania lotek. Warto podkreślić, że to właśnie w tym klubie Bartłomiej Mróz stawiał pierwsze kroki w badmintonie.

Pierwszym tegorocznym wyzwaniem dla zawodnika jest międzynarodowy turniej IBERDROLA Spanish Para Badminton International 2022, rozpoczynający się 8 marca.

Wsparcie Grupy Azoty ZAK S.A. jest dla mnie bezcenne i daje mi poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niemu mogłem spokojnie przygotować się do igrzysk w Tokio. Jako sportowiec mogę nadal marzyć i realizować marzenia – podkreśla Bartłomiej Mróz.

Obok realizacji obowiązków związanych z początkiem sezonu, zawodnik nie zapomina o działalności fundacji, której jest prezesem i założycielem. Głównym celem organizacji jest rozwój parabadmintona w Polsce oraz promowanie aktywności sportowej wśród osób niepełnosprawnych. Jest to forma rekreacji i integracji, a przy tym rehabilitacji. Zawodnicy podczas treningów uczą się elementów technicznych badmintona oraz rozwijają sprawność fizyczną.

Zawodnik wielokrotnie wykazywał ambicję, hart ducha i niezłomność w dążeniu do celu. Wierzymy, że jako wzorowy trener Fundacji Bartłomieja Mroza staje się już drogowskazem i wzorem dla osób niepełnosprawnych pragnących także rozwijać sportowe talenty.

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook