Prudnik24

TVP3 Opole: kolejny punkt pomocy dla uchodźców otwarto w Prudniku

TVP3 Opole: kolejny punkt pomocy dla uchodźców otwarto w Prudniku
05 marca
11:21 2022

Wczoraj w biurze poselskim Katarzyny Czochary uruchomiono punkt składania darów dla Ukraińców rozlokowanych w prywatnych domach na terenie całego miasta. Parlamentarzystka mówiła też o możliwościach pozyskania przez powiat prudnicki pieniędzy w ramach Polskiego Ładu.

To już kolejne – po oficjalnych punktach gminy Prudnik (hala sportowa przy dworcu PKS), czy powiatu (obiekt Artechu) miejsce, gdzie można złożyć dary dla mieszkańców Ukrainy starających się dostać do naszego kraju, jak i do tych, którzy już są w Prudniku.

– Choćby te rzeczy, które tu dziś widzimy będą przekazywane do takich właśnie osób. Są to artykuły spożywcze, chemia, ciepłe ubrania, ale nie tylko. Jednym słowem wszystko, co niezbędne do życia – mówiła w wywiadzie dla TVP3 Opole parlamentarzystka.

Wraz z nią na konferencji prasowej pojawili się szef tutejszej stadniny koni – Józef Stępkowski (instytucja ta przekaże uchodźcom opał) oraz Jarosław Nosal – członek zarządu Orlen Centrum Serwisowe w Opolu (w ramach zbiórki uzbierano7 tysięcy zł.). Aktywni są też strażacy z OSP Szybowice, których reprezentował Józef Meleszko. To właśnie wczoraj z hali przy ul. Kościuszki zabrano paczki dla Ukraińców, by przekazać je do ogarniętego wojną kraju oraz do osób, które schroniły się w Prudniku.

Osobnym tematem konferencji były środki rządowe, jakie w ramach Polskiego Ładu mogą pozyskać samorządy na terenie powiatu prudnickiego. Katarzyna Czochara zapowiedziała lobbowanie w tej sprawie i jak podkreślała, omówiła tematykę z radnymi PiS, którzy dobrze znają potrzeby lokalnej społeczności. W tym rozdaniu powiat prudnicki ukierunkował się głównie na termomodernizację – w kolejce na tego rodzaju inwestycję czekają m.in. szpital, Dom Opieki Społecznej i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Cały materiał pod linkiem: Prudnik pomaga. Kolejny punkt z darami dla uchodźców (tvp.pl)

Maciej Dobrzański

Fot. M. Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook