Prudnik24

TVP3 Opole: agregaty dla Ukrainy. Northeim z pomocą dla walczących

TVP3 Opole: agregaty dla Ukrainy. Northeim z pomocą dla walczących
12 marca
16:00 2022

Miasta partnerskie Prudnika – niemieckie Northeim i włoskie San Giustino przekazują do Prudnika dary dla Nadwórnej – również naszego miasta partnerskiego. Stąd pojadą na granicę polsko-ukraińską. Przedstawiciele władz niemieckiego miasta przekazali Ukraińcom wysokiej jakości agregaty prądotwórcze, na wypadek odcięcia ich od dostaw energii. Sprawą zajęło się TVP3 Opole.

Agregaty przywieziono do hali firmy Henniges.

– Jest ich osiem sztuk. To bardzo wydajny sprzęt – od 7,5 do 8 kilowatów. Są też najaśnice – wyjaśnia w rozmowie ze telewizją Władysław Wrzochol z Urzędu Miejskiego w Prudniku.

Według burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka obecna rzeczywistość pokazuje, jaki jest właściwy sens tego rodzaju współpracy miedzy miastami.

– Ta sytuacja uwidacznia jak te partnerstwa działają w sytuacji kryzysowej. Po to zostały właśnie powołane, a nie tylko żeby się spotykać. – komentuje samorządowiec.

– W internecie widzimy teraz sporo filmików, które pokazują, jak straszna jest wojna. Staramy się więc pomóc w przepakowaniu różnych produktów – mówi Jakub Rudzki, uczeń I LO w Prudniku.

Cały materiał stacji dostępny pod linkiem: Agregaty dla Ukrainców na froncie. Pomogło miasto partnerskie Prudnika (tvp.pl)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook