Prudnik24

Policja też pomaga. Spotkania z dziećmi z Ukrainy

Policja też pomaga. Spotkania z dziećmi z Ukrainy
19 marca
13:21 2022

Pomoc w zaadoptowaniu się najmłodszym przybyszom zza naszej wschodniej granicy organizują nie tylko samorządy, firmy i osoby prywatne. Swoje „trzy grosze” dokłada też policja podczas spotkań z ukraińskimi dziećmi.

Pierwsze z nich miało miejsce 16 marca. W jego trakcie funkcjonariusze omówili z dziećmi obowiązujące w Polsce przepisy prawne, a także przybliżyli procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Przekazali także elementy odblaskowe, kolorowanki oraz przybory szkolne. Dzień później – już w towarzystwie specjalnego sierżanta-mastkotki Prudka mundurowi oswajali dzieci z widokiem munduru.

– Chodzi o to, by dzieciaki wiedziały, że u noszących go osób można zawsze szukać pomocy. – wyjaśnia rzecznik tutejszej KPP – asp. Andrzej Spyrka.

Funkcjonariusze przekazali również cenne informacje oraz numery kontaktowe pod które należy dzwonić w przypadku zagrożenia.

Wizyty miały miejsce w prudnickich schroniskach młodzieżowych – w Prudniku i Wieszczynie – gdzie przebywają uchodźcy z Ukrainy. Fot KPP Prudnik

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook