Prudnik24

PCM: to już rok Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej

PCM: to już rok Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej
04 kwietnia
13:17 2022

W piątek 1 kwietnia w Prudnickim Centrum Medycznym miał miejsce jubileusz w trakcie którego władze spółki przypomniały, że już od roku szpital oferuje usługi w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

Statystyki robią wrażenie. Jak wylicza prezes PCM Witold Rygorowicz, tylko do końca grudnia (dane zbierano za 9 miesięcy funkcjonowania NiŚOZ) szpital udzielił łącznie ponad 10000 porad, w tym ponad 8 tys. w warunkach ambulatoryjnych, prawie 100 w domu pacjenta i około 1500 teleporad.

Co warte podkreślenia, w Prudnickim Centrum Medycznym pacjentów przyjmowano bezpośrednio w szpitalu nawet w okresie obostrzeń pandemicznych.

Przypomnijmy, że ze świadczeń udzielanych w tych ramach przez prudnicki szpital korzystają też pacjenci spoza powiatu prudnickiego. Są to m.in. osoby z Głuchołaz i Nysy, a ostatnio także uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy.

Na horyzoncie tegorocznym pojawia się też otwarcie w PCM poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, co pozwoliłby przyjmować w Prudniku pacjentów, których odsyłają do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej inne POZ-y z regionu.

Władze spółki informują też o możliwości skorzystania z usług szpitalnego laboratorium diagnostycznego. Tutejszy punkt pobrań czynny jest codziennie od 7 do 11. Fot. fanpage PCM na fb

(m)

Źródło: fanpage PCM na fb

Źródło: fanpage PCM na fb

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook