Prudnik24

Podziel się jedzeniem (i sam weź – jeśli potrzebujesz)

Podziel się jedzeniem (i sam weź – jeśli potrzebujesz)
09 kwietnia
13:14 2022

We wtorek 5 kwietnia przed siedzibą OPS otwarto pierwszą na ziemi prudnickiej lodówkę społeczną. Wypełnić i skorzystać z jej zawartości może każdy. Przedsięwzięcie zainicjował burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, któremu towarzyszyła dyrektor placówki Ewa Pawlinów.

Zamysł jest bardzo prosty: masz za dużo jedzenia – włóż je do lodówki, potrzebujesz jedzenia – czeka ono na ciebie w lodówce społecznej.

– Zbliża się Wielkanoc, a w świątecznym okresie masowo kupujemy zapasy żywności, zapełniając nimi kuchenne szafki i lodówki. Niestety niedługo później część zakupionych produktów trafia do śmietników, ponieważ nie jesteśmy w stanie ich „przejeść”. – mówił burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Jak podkreślała dyrektor Ewa Pawlinów, niestety ze statystyk wynika, że żywność marnowana jest w aż 60% polskich gospodarstw domowych. – Prudnik nie musi jednak wpisywać się w te niechlubne dane.

Burmistrz i dyrektor zachęcają do korzystania z miejsca zarówno osoby chcące podzielić się jedzeniem, jak i osoby potrzebujące jedzenia. Teren – co istotne, mając na uwadze kloszardowe środowisko Prudnika – jest „chroniony” kamerą. Odnotujmy, że to pierwsza tego typu inicjatywa na ziemi prudnickiej.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook