Prudnik24

Ewa Giemza najlepsza!

Ewa Giemza najlepsza!
15 kwietnia
00:16 2022

Kierownik Centrum Tradycji Tkackich w Prudniku – bo taką funkcję pełni na co dzień Ewa Giemza – zdobyła I miejsce w XXXI Wojewódzkim Konkursie Plastyki Obrzędowej „Opolskie kroszonki i pisanki 2022”

Wydarzenie organizowane jest przez Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.

Konkurs odbył się w konwencji hybrydowej: część uczestników wykonała prace w domu i pozostawiła je w muzeum do oceny a pozostali uczestnicy wzięli udział w imprezie stacjonarnej. Prace wykonane w domu uczestnicy przynosili do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu w terminie do 11 marca (dzieci i młodzież) i 12 marca (dorośli) 2022 r. Konkursy w wersji stacjonarnej odbyły się w tych samych terminach. Uczestnicy konkursu dla dzieci i młodzieży zobowiązani byli do dostarczenia dwóch własnoręcznie wykonanych kroszonek, pisanek, jajek trawionych kwasem lub oklejanek, natomiast osoby dorosłe dostarczyły trzy ozdobione jaja. 

Jak informuje organizator – w konkursie wzięło udział 54 osoby dorosłe oraz 54 osoby w kategorii: dzieci i młodzież szkolna. Najliczniej zaprezentowali się twórcy kroszonek oraz pisanek. Pani Ewie serdecznie gratulujemy! Fot. Muzeum Ziemi Prudnickiej

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook