Prudnik24

Kędzierzyńskie zakłady zmieniają się dzięki Budżetowi Inicjatyw Pracowniczych

Kędzierzyńskie zakłady zmieniają się dzięki Budżetowi Inicjatyw Pracowniczych
16 kwietnia
01:08 2022

Już od sześciu lat pracownicy Grupy Azoty ZAK mogą zgłaszać pomysły w ramach Budżetu Inicjatyw Pracowniczych „Wokół nas”. Projekt został stworzony w celu umożliwienia pracownikom aktywnego uczestnictwa w działaniach poprawiających środowisko pracy i otoczenie.

Inicjatywy pracownicze mogą być zgłaszane przez każdego pracownika Grupy Azoty ZAK zatrudnionego na umowę o pracę. Kluczowym warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest zebranie minimum 50 podpisów pracowników popierających daną inicjatywę. Propozycje zmian i udogodnień są oceniane w czterech kategoriach: zasadność realizacji inicjatywy pracowniczej, kosztorys mieszczący się w założeniach budżetu, efekt skali oraz kompletność zgłoszenia. Komisja rozpatrująca wnioski dąży do realizacji jak największej liczby inicjatyw w ramach budżetu na dany rok.

Projekt został szczególnie dobrze odebrany wśród zakładowych rowerzystów, a ich pomysły znacząco zdominowały konkursowe inwestycje. Do tej pory dzięki funduszom z Budżetu Inicjatyw Pracowniczych zdecydowano o postawieniu ośmiu wiat na rowery, a trzy miejsca postojowe dla jednośladów postanowiono rozbudować. Ponadto przy bramach wjazdowych do zakładu zamontowano stacje napraw rowerów oraz w ramach udogodnienia dla cyklistów przeniesiono czytniki kart na specjalnie przeznaczone dla nich bramki. Zgłaszane przez pracowników zapotrzebowania dotyczyły również utwardzenia terenu pod miejsca parkingowe, a także zakupu tablic z radarowym pomiarem prędkości.

– Po kilku latach działania Budżet Inicjatyw Pracowniczych wciąż cieszy się zainteresowaniem pracowników naszej spółki. Po zgłaszanych inicjatywach widać, że coraz więcej osób docierających do pracy przesiada się na rowery, jeśli oczywiście pozwalają na to warunki pogodowe. To bardzo pozytywny kierunek – cieszy mnie, że nasz zakładowy budżet obywatelski propaguje ekologiczny, zdrowy styl życia – ocenia Paweł Stańczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK.

Inicjatywy pracownicze można zgłaszać co roku w terminie od 1 kwietnia do 31 maja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook