Prudnik24

TVP3 Opole: w prudnickim szpitalu inwestują

TVP3 Opole: w prudnickim szpitalu inwestują
16 kwietnia
17:04 2022

W kwietniu minął rok, odkąd Prudnickie Centrum Medyczne zajmuje się świadczeniem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W czasie pandemii koronawirusa było to wyzwanie dla szpitala, którego władze nie zrezygnowały z nowych inwestycji.

W Kurierze Opolskim, gdzie opublikowano materiał o sytuacji prudnickiego szpitala wśród inwestycji wymienia się m.in. gruntowanie zmodernizowany blok operacyjny oraz centralną sterylizatornię. Sprawdziła się też formuła świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

– Przygotowania do jej uruchomienia w naszej placówce trwały zaledwie trzy, do czterech tygodni, więc był to bardzo krótki okres czasu. Jednak w opinii większości pacjentów, jak i naszej oceny, wypada to bardzo, bardzo pozytywnie – ocenił w rozmowie z TVP3 Opole Witold Rygorowicz, prezes PCM.

Placówka przyjmuje też Ukraińców. Według pielęgniarki Marzeny Gębuś, komunikacja przebiega dobrze, a często zdarza się, że obywatele Ukrainy zgłaszają się do szpitala w towarzystwie osób, które pomagają im porozumieć się z personelem.

W szpitalu – już niedługo i w nowej lokalizacji – ruszyć ma laboratorium diagnostyczne. Cały materiał pod linkiem: Rok od zwiększenia świadczenia usług. Pacjenci są zadowoleni (tvp.pl)

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook