Prudnik24

TVP3 Opole: Centrum Kultury w Głogówku jak nowe

TVP3 Opole: Centrum Kultury w Głogówku jak nowe
19 kwietnia
20:45 2022

Zakończył się drugi etap modernizacji Centrum Kultury w Głogówku. To jedna z największych inwestycji gminy w ostatnich latach. Środki w wysokości 2 mln. zł. pozyskano w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Modernizacją ośrodka zainteresowało się TVP3 Opole.

Energooszczędny, ekologiczny, funkcjonalny, przyjazny – taki już za kilkanaście miesięcy będzie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku, który jest remontowany od 2021 roku. W budynku pamiętającym lata 20 ubiegłego wieku wyremontowano dach, ale nie tylko.

– Po ociepleniu elewacji i wymianie okien w obiekcie jest cieplej. Podjęliśmy prace, które powinny być wykonane już dawno temu – mówi w rozmowie z TVP3 Opole Jarosław Jurkowski, rzecznik urzędu miejskiego. Z kolei dyrektor instytucji Irena Sołtysek podkreśla, że obiekt obecnie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na parterze.

– Przed nami trzeci etap inwestycji, który zakłada ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, remont toalet i foyer. – zapowiada burmistrz Głogówka Piotr Bujak.

Odnotujmy, że pozytywnie zakończyły się również starania placówki o pozyskanie środków w ramach ministerialnego grantu konwersja cyfrowa domów kultury. Na nowy sprzęt otrzymano 72 tysiące zł.

Cały materiał do obejrzenia pod linkiem: Kończy się remont Centrum Kultury w Głogówku. Środki pozyskano z rządu (tvp.pl).

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook