Prudnik24

POK będzie promował postać prymasa i zakupi sprzęt. Jest dofinansowanie

POK będzie promował postać prymasa i zakupi sprzęt. Jest dofinansowanie
20 kwietnia
23:52 2022

Kolejny projekt związany z postacią błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie realizował Prudnicki Ośrodek Kultury. Oprócz tego instytucja pozyskała pieniądze na zakup wyposażenia sprzętowego. Oba działania dofinansowano środkami ministerialnymi w kwotach – odpowiednio – 77 i 95 tysięcy zł.

„Polska Jutra w kulturze” – tak nazwany został projekt, który według informacji wiceburmistrza Jarosława Szóstki stanowić ma podwaliny pod założenie Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego. Jesienna beatyfikacja duchownego zwiększyła bowiem zainteresowanie jego nauką oraz życiem.

– Nazwa projektu nawiązuje do idei patriotyzmu jutra, czyli naszej wspólnotowej odpowiedzialności za ojczyznę, również odpowiedzialności w obrębie kultury – mówiła niedawno w wywiadzie dla TVP3 Opole Sylwia Gawłowska, dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury. Jak zapowiedziała, projekt zakłada koncerty, spektakle teatralne, warsztaty filmowe i teatralne skierowane do dzieci, młodzieży i osób z niepełnosprawnością.

– Od czasu beatyfikacji prymasa obserwujemy wzmożony ruch turystyczny i pielgrzymkowy. Koncentrujemy więc działania promocyjne na tej postaci, aby ten ruch był jeszcze większy – argumentuje Jarosław Szóstka.

„Zakup wyposażenia na potrzeby podniesienia jakości edukacji kulturalnej Prudnickiego Ośrodka Kultury” – to nazwa drugiego z dofinansowanych projektów.

– Edukacja kulturalna jest tą działalnością Prudnickiego Ośrodka Kultury, która prowadzona jest w sposób bardzo intensywny i zależy nam, by odbiorcy oferty kulturalnej mogli cieszyć się jej wysoką jakością. W ramach dofinansowania zakupimy sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy i inne elementy wyposażenia. – tłumaczy Sylwia Gawłowska.

Wiceburmistrz w rozmowie z naszą gazetą podkreśla rolę wiceministra MON Marcina Ociepy w ubieganiu się o finansowanie obu projektów.

– W obu tych przypadkach na etapie składania wniosków konsultowaliśmy ich treść z Marcinem Ociepą i jego współpracownikami, tak aby jak najskuteczniej aplikować o środki. Dziękujemy Ministrowi Marcinowi Ociepie za wszelkie wsparcie. – podkreśla samorządowiec.

Nadmieńmy, że oba projekty mają zostać zrealizowane do końca tego roku.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 260

Reklamy

 

ReklamyFacebook