Prudnik24

TVP3 Opole: rajdem upamiętnili legendy

TVP3 Opole: rajdem upamiętnili legendy
24 kwietnia
01:34 2022

W sobotę w Prudniku odbył się VII Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”. Na trasie zameldowało się ponad stu uczestników, a wydarzeniu przyglądało się TVP3 Opole.

– Wspaniali ludzie, tych ludzi naprawdę trzeba naśladować. Nie dlatego, że uprawiali sport rowerowy, ale za hart ducha. Swoim życiem udowadniali wielokrotnie, że nie ma przeciwności, z którymi nie można się zmierzyć. To jest najpiękniejsze w tym, co robili – mówi w materiale stacji o dwóch wybitnych sportowcach burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

– Pierwszy rajd odbył się rok temu. Wówczas powstała mapa „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa. Ta mapa popularyzowała trasy rowerowe przebiegające przez tereny gminy Prudnik – stwierdza szefowa Agencji Sportu i Promocji Małgorzata Halek.

Jeszcze rok temu w tej imprezie udział brał Franciszek Surmiński. Sportowiec zginął w wypadku samochodowym jesienią 2021 roku. Przed startem rajdu uhonorowano go minutą ciszy.

We wczorajszym wydarzeniu udział brali goście z Głuchołaz i uchodźcy z Ukrainy. Meta rajdu, który przebiegał od altany w prudnickim parku przez m.in. Moszczankę, granicę z Czechami i Dębowiec, znajdowała się w Prudniku-Lesie. Dla uczestników organizator imprezy – Agencja Sportu i Promocji Gminy Prudnik – przygotowała m.in. kawę, herbatę, czy gorące kiełbaski prosto z ogniska. Nie liczył się wynik, a upamiętnienie legend.

Galeria zdjęć na fanpage’u prudnik24.pl na Facebooku. Cały materiał TVP3 Opole pod linkiem: Rajd ku pamięci legend kolarstwa. Na stracie ponad stu uczestników (tvp.pl)

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook