Prudnik24

TVP3 Opole: co można kupić w 7 minut?

TVP3 Opole: co można kupić w 7 minut?
01 maja
23:09 2022

Sprawą planów wydłużenia czasu bezpłatnego postoju w prudnickiej strefie płatnego parkowania zajęło się TVP3 Opole. Na strefę w obecnym kształcie narzekają niektórzy przedsiębiorcy twierdząc, że ta odstrasza klientów. Ci mają robić zakupy w parku handlowym w Lubrzy.

Siedem minut bezpłatnego parkowania wprowadzono na początku 2019 roku. Bezpłatne parkowanie obiecał kandydat komitetu Prudniczanie, a potem przyszły burmistrz Grzegorz Zawiślak. Dla niektórych to jednak niewiele.

– Oddałam klientce 40 zł. za zrobione u mnie zakupy, bo dostała mandat. Stała 10 minut. Czy ona przyjedzie od mnie następnym razem na zakupy? – pyta retorycznie Mariola Pajka, prudnicki przedsiębiorca. Z kolei autor petycji do urzędu miejskiego – Marcin Janik – postuluje godzinne parkowanie bez biletu.

-– Na pewno będzie to czas dłuższy niż aktualnie. Nie chce dziś dywagować, ile to będzie konkretnie. Myślę, że z radnymi wypracujemy jakieś stanowisko – stwierdza burmistrz Grzegorz Zawiślak, który nie ukrywa, że przychylnym okiem patrzy na możliwość wydłużenia czasu bezpłatnego parkowania, choć nie – aż – do godziny. Cały materiał do obejrzenia pod linkiem: Facebook.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook