Prudnik24

Bieżnia lekkoatletyczna na „Rolniku”

Bieżnia lekkoatletyczna na „Rolniku”
09 maja
11:07 2022

Jak nas poinformował starosta prudnicki Radosław Roszkowski, Samorząd Powiatu Prudnickiego złożył wniosek do Ministra Sportu i Turystyki o dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach programu Sportowa Polska 2022. Jego celem jest przebudowa bieżni przy kompleksie sportowym przynależnym do Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia obiektu w urządzenia lekkoatletyczne.

W ramach zadania przewidziano budowę nowoczesnych: 4 torowej bieżni o nawierzchni z poliuretanu o długości 200 metrów, bieżni prostej o długości 120 metrów, skoczni do skoku w dal i trójskoku oraz skoku wzwyż, rzutni do pchnięcia kulą.

Zaplanowano też zakup sprzętów lekkoatletycznych tj. bloków startowych, płotków treningowych, stoperów, pałeczek sztafetowych, kul treningowych czy stojaków na rowery.

Całkowita wartość zadania wynosi 2 123 167,32 zł z czego Powiat Prudnicki wnioskuje o dokładną połowę tej kwoty 1 061 583,66. Na rozpatrzenie wniosku Ministerstwo Sportu i Turystyki ma pół roku od daty złożenia wniosku, który wypłynął 31.03.2022. Równolegle przedsięwzięcie zostało złożone do dofinansowania w ramach Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych, dla terenów, gdzie kiedyś mieściły się Państwowe Gospodarstwa Rolne. Na głównym zdjęciu: Kompleks sportowy im. Tradycji Pogoni Lwów i Polonii Bytom. Fot. Powiat Prudnicki

(s)

Plan wizualny inwestycji. Grafika: Powiat Prudnicki


Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook