Prudnik24

Jutro Noc Muzeów. Będzie się działo w Prudniku

Jutro Noc Muzeów. Będzie się działo w Prudniku
12 maja
23:54 2022

Moc atrakcji przygotowało prudnickie muzeum z okazji swojego święta. Tym jest bowiem coroczna Noc Muzeów, obchodzona w całej Polsce, w tym roku 13 maja. Główne wydarzenie – zwiedzanie z przewodnikiem konwentu bonifratrów – okazało się „strzałem w dziesiątkę”.

A właściwie w 125, bo tyle przewidziano miejsc dla uczestników. Wszystkie wejściówki – zostały zajęte w…jeden dzień. Oglądający zwiedzą zakonną kryptę, więżę kościoła oraz klasztorne archiwum, kaplicę, reflektarz i ogród.

Ci, którzy się nie załapali, też mają jednak szansę miło spędzić czas. Przede wszystkim od 16 do 22 będzie można zwiedzić Wieżę Woka! Wykrzyknik jest tu całkowicie zrozumiały – obiekt z powodów technicznych nie był czynny od dłuższego czasu. A ponorama jest naprawdę warta uwagi.

Warsztat zielarza – to kolejna atrakcja związana z działalnością ojców bonifratrów. Będzie można zasmakować – a jakże – naparów ziołowych w wykonaniu mistrzów w tym „fachu”. Dla wytrwałych również warsztaty tworzenia wianków kwiatowych, dla łasuchów – kulinarna niespodzianka. Wstęp wolny.

Noc Muzeów będzie też okazją do poprawienia stanu naszych domowych bibliotek. Na księgarnianym straganie przy Wieży Woka kupimy – o 50% taniej – następujące pozycje:
📖Historia miasta Prudnika na Górnym Śląsku
📖Prymas Stefan Wyszyński – Więzień Prudnika
📖Max Pinkus we wspomnieniach
📖Śląskie zamki i pałace
📖Hania Bania – Hanna Bakuła
📖Królowa samby – Hanna Bakuła
📖Moje dzieci – Beata Tyszkiewicz

ZAPRASZAMY!

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook