Prudnik24

„Sandacz” gotowy i czeka na turystów

„Sandacz” gotowy i czeka na turystów
21 maja
12:21 2022

Gruntowną modernizację przeszedł kultowy – w czasach słusznie minionych – ośrodek Sandacz położony nad malowniczym Jeziorem Otmuchowskim. Jest to obecnie najlepsze pod kątem infrastruktury miejsce do odpoczynku nad zbiornikiem porównywanym do bawarskich jezior. Początki ośrodka sięgają lat 40 XX wieku.

Jezioro Otmuchowskie to miejsce dużo spokojniejsze niż sąsiedni zbiornik w Nysie. Niewątpliwie jedną z przyczyn jest stan tamtejszej infrastruktury turystycznej. Po latach miejsce to doczekało się jednak ośrodka z prawdziwego zdarzenia. W sezonie letnim będzie on pełnił rolę wypoczynkową i edukacyjną – młodzież będzie mogła się tu uczyć żeglarskiego fachu.

Remont trwał od dwóch lat, a inwestycja kosztowała niemal 5,5 milionów złotych. W pełni pokryły ją środki gminy Otmuchów.

– Remont jest zakończony, w tej chwili wyposażamy ośrodek – informował kilka dni temu TVP3 Opole burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak. – Chcemy, że zaczął na nowo żyć przed Latem Kwiatów. To będzie ośrodek pięciogwiazdkowy.

W ręce samorządu „Sandacz” trafił w 2017 roku. Poprzednim właścicielem był Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Na zdjęciu ośrodek w czasie remontu. Fotografia Gminy Otmuchów

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook