Prudnik24

3-5 czerwca – będzie się działo w Prudniku!

3-5 czerwca – będzie się działo w Prudniku!
26 maja
00:59 2022

Po dwuletniej przerwie wracają Dni Prudnika. I będzie to naprawdę mocne uderzenie, bo w ramach święta miasta odbędzie się – również powracająca po dwóch latach – Wystawa Twórców Ludowych oraz Festiwal Miast Cittaslow.

Władze Prudnika zdecydowały się na połączenie trzech dużych imprez. O ile dwie pierwsze z wymienionych są mieszkańcom doskonale znane i zawsze cieszyły się dużą popularnością, to Festiwal Miast Cittaslow odbędzie się po raz pierwszy. To – przypomnijmy – międzynarodowa organizacja zrzeszająca miasta tzw. spokojnego życia, do której Prudnik należy od kilku lat. W mieście można spodziewać się zatem wielu gości z zaprzyjaźnionych samorządów.

Wystawa Twórców Ludowych – tradycyjnie w hali przy ul. Łuczniczej – rozpocznie się o godz. 11 w piątek 3 czerwca. Dzień później – o godz. 12 otwarty zostanie wspomniany Festiwal Miast Cittaslow. Tego samego dnia – w sobotę 4 czerwca na prudnickim Rynku ruszy Muzyczny Finał Dni Prudnika, którego największą gwiazdą – o godz. 21 będzie ZAKOPOWER. W niedzielę – znów na hali przy ul. Łuczniczej – poznamy zwycięzców konkursu na najlepszą potrawę regionalną oraz najlepsze stoisko wystawowe.

Szczegóły na plakacie poniżej. Gazeta i portal prudnik24.pl objęły wydarzenie patronatem medialnym.

Maciej Dobrzański


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emenemd/domains/prudnik24.pl/public_html/prudnik/wp-content/themes/NEW_legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook