Prudnik24

TVP3 Opole: o tych kamienicach było głośno w całym kraju

TVP3 Opole: o tych kamienicach było głośno w całym kraju
26 maja
00:30 2022

Kilka dni temu informowaliśmy o złożeniu przez gminę Prudnik wniosków – w ramach Polskiego Ładu – na gruntowny remont trzech komunalnych kamienic w Prudniku – przy ul. Morcinka i Szkolnej. Sprawą zajęło się także TVP3 Opole.

Gmina wnioskuje o środki zewnętrzne, bo modernizacja przekracza możliwości jej budżetu. Remont trzech kamienic, w których ubikacje znajdują się na korytarzach, to koszt rzędu 5 mln. zł., a w prudnickiej substancji komunalnej takich budynków wymagających modernizacji jest ponad trzydzieści. Remont trzech, które wyznaczono do programu Polski Ład, byłby jednak dobrym krokiem do poprawy sytuacji.

O tragicznych warunkach bytowych lokatorów tego typu obiektów głośno było w kampanii samorządowej w 2018 roku. Władze Prudnika szukają sposobności na remont kamienic. To już druga próba sięgnięcia po rządowe środki. W materiale telewizji wypowiadają się m.in. wiceburmistrz Jarosław Szóstka, czy wiceprezes ZUK – Wojciech Dancewicz. Cały materiał pod linkiem: Wyremontują zabytkowe kamienice. O ich fatalnym stanie było głośno w całym kraju (tvp.pl)

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook