Prudnik24

TVP3 Opole: radni PiS krytykują decyzje personalne w PCM

TVP3 Opole: radni PiS krytykują decyzje personalne w PCM
29 maja
22:23 2022

W dzisiejszym „Kurierze Opolskim” wyemitowano materiał dotyczący prudnickiego szpitala. Chodzi o sytuację w spółce po zwolnieniu prezesa Witolda Rygorowicza.

Jak się okazało, szpital ma ponad 2 mln zł. długu. Radni powiatowi PiS – Dariusz Kolbek i Józef Meleszko podczas zwołanej w biurze poselskim poseł Katarzyny Czochary konferencji prasowej uznali, że zwolniony prezes stał się kozłem ofiarnym.

– Dziś słyszymy, że dług szpitala wynosi 2 mln. zł. i całą winę zrzuca się na byłego prezesa. A ja się pytam, gdzie była rada nadzorcza, gdzie był nadzór nad tymi wszystkimi działaniami, gdzie były władze powiatu? – mówi w materiale telewizyjnym Dariusz Kolbek.

Starosta Radosław Roszkowski podkreśla, że docenia zaangażowanie Witolda Rygorowicza w sprawy szpitala (za kadencji byłego prezesa przeprowadzono kilka ważnych inwestycji, jak m.in. oddanie do użytku gruntowanie zmodernizowanego bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni i wdrożenie świątecznej i nocnej opieki zdrowotnej), ale potwierdza stratę finansową i mówi o nierozważnych decyzjach, jak zatajanie informacji przed zarządem powiatu. Cały materiał pod linkiem: Szpital pod kreską. Radni obawiają się o sytuację finansową lecznicy (tvp.pl)

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy





Facebook