Prudnik24

Ogromne pieniądze dla gmin z ziemi prudnickiej. Prudnik wyremontuje stadion i kamienice

Ogromne pieniądze dla gmin z ziemi prudnickiej. Prudnik wyremontuje stadion i kamienice
31 maja
00:20 2022

Wczoraj oficjalnie podano informacje o sutych przelewach, jakie niebawem trafią w ramach Polskiego Ładu do gminy Prudnik, Lubrza i Głogówek. W Prudniku władze będą mogły spełnić wyborcze obietnice z 2018 roku – o poprawie w substancji komunalnej oraz modernizacji stadionu Pogoni Prudnik przy ul. Kolejowej.

Oba tematy były jednymi z najbardziej chwytliwych podczas kampanii samorządowej z 2018 roku. I do tej pory wypominano nowym władzom, że po trzech latach rządów sytuacja się nie zmieniła. W odpowiedzi wskazywano, że budżet gminy nie pozwala zarówno na remont stadionu, jak i kamienic komunalnych, gdzie zapóźnienia sięgają nawet 40 lat. Lobbowanie o środki rządowe okazało się jednak skuteczne. Stadion zostanie wyremontowany za niebagatelną sumę ponad 16 milionów zł. (czytaj: w Prudniku będzie nowoczesny obiekt piłkarski na miarę XXI wieku – tak, to nie żart). Na trzy kamienice przy adresach Szkolnej 4 oraz Morcinka 14 i 16 gmina dostała z kolei 5 mln zł.

Radość zawitała też do Lubrzy i Głogówka. Poniżej posty włodarzy tych samorządów zaczerpnięte z facebooka.

Jarosław Szóstka:

„Mamy to, 21 650 000 zł dla Gmina Prudnik! To dofinansowanie na dwa projekty:- budowę stadionu- remont kamienic miejskich. Niezmiernie się cieszę, bo to dwa projekty z mojej <działki> obowiązków. O remont stadionu przy ulicy Kolejowej 7 zabiegaliśmy od początku naszej kadencji – dokumentacja już na ukończeniu, a gdy mamy potwierdzone środki, to zaczynamy przygotowania do ogłoszenia przetargu.5 mln złotych na kompleksowy remont kamienic, to oczywiście kropla w morzu potrzeb, ale trzeba wykonać pierwszy krok. Ministrowi Marcin OCIEPA dziękujemy za pomoc i wsparcie naszych wniosków.”

Mariusz Kozaczek:

„Dwa nasze złożone wnioski uzyskały dofinansowanie na kwotę prawie 10 milionów zł. 👍💪Szykują się nowe inwestycje drogowe w naszej gminie: 1. Przebudowa drogi gminnej w Lubrzy (ul Szkolna) oraz drogi G107303O w Prężynce w formule zaprojektuj i wybuduj – kwota: 4 987 500,00 zł. 2. Modernizacja i przebudowa wybranych odcinków dróg wewnętrznych we wsiach Trzebina, Jasiona, Skrzypiec, Dytmarów, Nowy Browiniec, oraz drogi gminnej we wsi Jasiona, kwota: 4 987 500,00 zł. Dziękuję za pomoc i zaangażowanie Pani Poseł Violetcie Porowskiej.”

Piotr Bujak:

„Ponad 1️⃣6️⃣ mln zł dla Gmina Głogówek z #PolskiŁad:✅ 5,85 mln zł – dofinansowanie rewitalizacji i odbudowy murów obronnych 🏰 przy ulicy Dąbrowskiego (miasto) ✅ 5 mln zł – dofinansowanie modernizacji ul. Winiary, Winiary Tylne, Małe Winiary, Rataja, św. Anny, Polnej (miasto)✅ 5,4 mln zł – dofinansowanie termomodernizacji Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w obecnej siedzibie (wniosek Starostwo Powiatowe w Prudniku ).Trzymajcie kciuki przy przetargach! 👍👍

Fot. Archiwum Gazety Prudnik24

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 260

Reklamy

 

ReklamyFacebook