Prudnik24

Przebierali w ofertach. TVP3 Opole o targach pracy

Przebierali w ofertach. TVP3 Opole o targach pracy
01 czerwca
16:19 2022

Wczoraj w hali I LO zorganizowano XIII Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości. Wydarzenie skierowane było do uczniów tutejszych szkół i miało pomóc im rozeznać się w sytuacji na rynku pracy. Wśród 45 wystawców znalazły się największe firmy z powiatu prudnickiego, służby mundurowe, czy przedstawiciele szkół i uczelni wyższych. Temat podjęto w „Kurierze Opolskim”.

– Targi są pośrednikiem młodzieży szkolnej ze szkoły podstawowej przy wyborze szkoły średniej powiatu prudnickiego. Z kolei uczniowie szkół średnich mogą zapoznać się z ofertą szkół wyższych. – wyjaśnia w materiale stacji dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku Grażyna Klimko.

Z oferty targów mogli skorzystać też bezrobotni, dla których przygotowane były oferty pracy.

– To nasz wspólny pomysł sprzed piętnastu lat z panią dyrektor Klimko. Zastanawialiśmy się, jak promować przedsiębiorczość i rynek pracy na terenie powiatu prudnickiego – opisuje starosta Radosław Roszkowski.

Szef prudnickiego cechu rzemiosł – Zbigniew Lachowicz wskazuje, że instytucja szkoli w dwudziestu czterech zawodach w różnych branżach w zakładach rzemieślniczych na terenie powiatu i poza nim.

– Niedługo w Prudniku otworzą się nowe zakłady pracy. O szczegółach powiem jesienią, bo obowiązują mnie tajemnice negocjacyjne. Są podmioty bardzo zainteresowane zainwestowaniem swoich pieniędzy w Prudniku – wyjawia z kolei burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Organizatorami wydarzenia byli: Powiat Prudnicki, PUP i OHP.

Link do materiału: Przebierali w ofertach. XIII Targi Pracy (tvp.pl)

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook