Prudnik24

Szef polskiej piłki i minister sportu na K7

Szef polskiej piłki i minister sportu na K7
01 czerwca
13:03 2022

Ponad 16 mln. zł. – to kwota, jaką z Polskiego Ładu otrzymała gmina Prudnik na I etap remontu stadionu K7 Pogoni Prudnik. Ma tu powstać centrum sportowe z prawdziwego zdarzenia, m.in. z bieżnią lekkoatletyczną. Nowy obiekt będzie ważny także z punktu widzenia szkolenia młodzieży. Dziś z tej okazji Prudnik odwiedził minister sportu Kamil Bortniczuk i prezes PZPN Cezary Kulesza.

Gości witał burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, wiceburmistrz Jarosław Szóstka i szefowa Agencji Sportu i Promocji Gminy Prudnik Małgorzata Halek. W swoim przemówieniu burmistrz zaznaczył, że to spełnienie obietnicy, którą obecny minister sportu złożył na stadionie w 2019 roku. Tablica z wizualizacją obiektu podpisana wówczas przez Kamila Bortniczuka znalazła się zresztą w otoczeniu przybyłych.

Nawiązując do tamtych wydarzeń, minister zapowiedział dziś pomoc w pozyskaniu środków także na drugą część inwestycji, która obejmie boisko treningowe i budowę nowego budynku klubowego.

Relacja video z konferencji na stadionie znajduje się na naszym facebooku: https://fb.watch/dm-UNm8wck/

W sprawie remontu stadionu głos zabrał ostatnio prezes Pogoni Grzegorz Pawlak. Jak napisał w mediach społecznościowych m.in.:

„Dziś dla Gminy Prudnik, a tym samym dla naszego stadionu K7 w Prudniku zapala się już potężna latarnia w długim tunelu, jakim była droga do upragnionego remontu stadionu.

W tym momencie należą się podziękowania. To Panowie Grzegorz Zawiślak – Burmistrz Prudnika i Jarosław Szóstka – wiceburmistrz Prudnika wpisali ten projekt do wniosku z rządowego programu. Mimo, iż każdy z nas z łatwością mógłby wymienić szybko kilka, kilkanaście równie potrzebnych inwestycji w Prudniku, to właśnie stadion znalazł się na tej liście. W imieniu MKS Pogoń Prudnik serdecznie dziękuję.

Ta inwestycja, śmiało można stwierdzić, pomoże w znaczący sposób wpłynąć na rozwój sportu w Prudniku. Niech nowe K7 będzie wspólnym domem dla naszego klubu, dla Agencja Sportu i Promocji w Prudniku, a także wielu pozostałych klubów jak Obuwnik czy Zarzewie. Niech będzie również powrotem do reaktywacji lekkoatletyki w naszym mieście. Niech tętni życiem przez cały rok.

To tutaj będzie można rozgrywać finały Wojewódzkiego Pucharu Polski czy inne prestiżowe w naszym regionie zawody, piłkarskie, lekkoatketyczne, tenisowe i inne. To tutaj przez cały rok dzieci i młodzież swoje smartfony zostawi w nowej pięknej szatni i zadba o swoje zdrowie i kondycję.

Oby rządowe pieniądze dotarły jak najszybciej, dzięki temu spełniają się też moje marzenia i cele.”

Fotogaleria z wydarzenia na naszym facebooku.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook