Prudnik24

Poradnia zdrowia psychicznego będzie na terenie szpitala. Zyskają pacjenci i piecza zastępcza

Poradnia zdrowia psychicznego będzie na terenie szpitala. Zyskają pacjenci i piecza zastępcza
02 czerwca
18:42 2022

Powiat prudnicki przeznaczy 300 tysięcy zł. na przeniesienie poradni zdrowia psychicznego z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie do siedziby szpitala. Placówka ma być bardziej funkcjonalna.

Do „interesu” dołożą się też gminy Prudnik i Głogówek, odpowiednio w kwotach 200 i 100 tysięcy zł. Ich szefowie – Grzegorz Zawiślak i Piotr Bujak wskazują, że w czasie pocovidowym i gdy za wschodnią granicą Polski trwa wojna, warto inwestować w tego typu przedsięwzięcia.

– Ważne, by placówka była umieszczona w całej infrastrukturze Prudnickiego Centrum Medycznego. Ułatwi nam to jej informatyzację i sprawozdawczość. No i pomoc mieszkańcom – zaznacza Radosław Roszkowski, starosta prudnicki. Dodaje, że gdyby w przyszłości szpital nie korzystał z usług podwykonawcy, to będzie mógł nadal świadczyć usługę na swoim terenie.

Roszada pozwoli utworzyć w opuszczonych pomieszczeniach PCPR placówkę pieczy zastępczej dla czternastu dzieci. Pierwotne plany jej lokalizacji – w obiekcie po geodezji w pobliżu cmentarza – wzbudzały kontrowersje.

– Być może nie był to najbardziej fortunny pomysł – stwierdza szef powiatu.

Byłaby to druga placówka tego typu na ziemi prudnickiej po Mochowie. Fot. kadr z programu „Kurier Opolski” TVP3 Opole

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook