Prudnik24

Dla dzieci i z kamerą

Dla dzieci i z kamerą
07 czerwca
17:01 2022

Na skrzyżowaniu ulic Łokietka i Mieszka I w Prudniku powstała nowa infrastruktura rekreacyjna. Miejsce – znane pod potoczną nazwą „łąka” – będzie teraz odpowiednie dla ciekawego spędzenia czasu z dziećmi. A biorąc pod uwagę pobliskie tereny wokół działek i fakt, że odwiedzają je – m.in. – amatorzy trunków „pod chmurką” teren zabezpieczony został monitoringiem.

Mamy tu piramidy, trampoliny i drabinki. „Wokół jeszcze trwają prace porządkowe, ale dzieci już mogą korzystać z urządzeń.” – informuje gmina na facebooku.

Miejsce zostało uatrakcyjnione w ramach projektu Agencja Sportu i Promocji w Prudniku „Udostępnianie kulturowego i przyrodniczego potencjału miast partnerskich Krnov – oficiální stránka města i Prudnika” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”, za pośrednictwem Euroregion Pradziad.

– Zabezpieczyliśmy teren w monitoring, aby uniknąć wszelkich form wandalizmu w tym miejscu. – podkreśla burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Dziś włodarz opublikował na swoim fanpage’u filmik promujący nowe miejsce. Znajdziecie go tu: https://fb.watch/dv7Xo21XZ6/

Nadmieńmy, że od jakiegoś czasu teren ten zyskuje na jakości. Przy Łokietka powstały ławeczki, które ufundowało Nadleśnictwo Prudnik, a obszar tuż obok został obsadzony do funkcji kwietnej łąki. Ta jednak nie przyjęła się.

– Gmina dołożyła jedynie ok 2000 zł. do kwietnej łąki, resztę prac plus nasiona dołożyły różne instytucje i firmy za darmo. To że nie odrodziła się do stanu pierwotnego spowodowane jest mokrym rokiem 2020. Jest natura, bioróżnorodność, a i kwiaty będą. – zapewnia szef gminy w jednej z dyskusji pod jego postem na facebooku.

Maciej Dobrzański

Fot. (4) Gmina Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook