Prudnik24

TVP3 Opole: Nauka przyszłości w PSP nr 1

TVP3 Opole: Nauka przyszłości w PSP nr 1
12 czerwca
13:30 2022

Pierwsza szkoła w gminie Prudnik skorzystała z ministerialnego dofinansowania w ramach tzw. Laboratoriów Przyszłości. Za ponad 120 tysięcy zł. w Szkole Podstawowej nr 1 powstały pracownie ze specjalistycznym sprzętem do nauki, m.in. drukarką 3D. Na miejscu była m.in. telewizja TVP3 Opole.

W sumie na polepszenie bazy technicznej placówki w gminie Prudnik otrzymały prawie pół miliona zł. (każda szkoła). Baza przedmiotów, których uczniowie będą mogli się uczyć korzystając z nowoczesnego sprzętu jest szeroka.

– Chcemy kształcić kompetencje przyszłości, jak nauka, technologia, inżynieria, czy sztuka i matematyka. Każdy uczeń znajdzie w takiej pracowni swoją pasję i talent – wylicza w materiale stacji dyrektor Zespołu Szkół nr. 1 w Prudniku, Ewelina Langfort, mając na myśli nową pracownię robotyki.

– Dobra edukacja, to dobre zaplecze, czyli świetni nauczyciele i narzędzia, którymi mogą się posługiwać. To gwarantuje sukces – to z kolei opinia burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka. Poseł Katarzyna Czochara wskazuje, że program, z którego pozyskano środki ma za zadanie wspierać i rozwijać edukację.

Sprzęt do nauki oprogramowania, mikrokontrolery i stacje lutownicze do wykonywania robotów – nie, to nie opis jednego ze statków z trylogii Gwiezdnych Wojen, a właśnie nowa rzeczywistość w prudnickiej placówce. Cały materiał dostępny pod linkiem: Szkoła przyszłości. ZS nr 1 z nowoczesną pracownią (tvp.pl)

Maciej Dobrzański

1 komentarz

  1. chłop
    chłop 15 czerwca, 07:53

    SUPER…. a kiedy w Szkole Podstawowej nr 1 powstanie SZKOŁA ? (budynek) dla dzieci który pomieści wszystkie dzieci klas od 1 do 8. Obecnie dzieci mają dwa budynki a nawet trzy (licząc salę gimnastyczną przy PKS). Już od lat 80 tak to tragicznie funkcjonuje i nikt nic z tym nie zrobi ?

    Reply to this comment

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 241

Reklamy

 

Reklamy

Facebook