Prudnik24

Walczyli dzielnie

Walczyli dzielnie
12 czerwca
12:20 2022

Drużyna MKS SMYK PRUDNIK z I Liceum Ogólnokształcącego, która brała udział w lidze Śląsko- Opolskiej w kategorii U13 zakwalifikowała się do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

W wyniku losowania prudnicka ekipa miała rozegrać mecze z Anwilem Włocławek, Zastalem Zielona Góra oraz Unią Tarnów. Mecze grupy – jak informują nas trenerzy zespołu Bartosz Trytek i Tomasz Włodowski, rozegrały się w dniach 1-3 maja we Włocławku.

Pierwszy mecz MKS SMYK PRUDNIK rozegrał z gospodarzem przegrywając z ANWILEM WŁOCŁAWEK.

– Drugi mecz odbył się następnego dnia z UNIĄ TARNÓW w którym okazaliśmy się lepsi. To zwycięstwo dało szansę na awans. Niestety trzeci mecz MKS SMYK PRUDNIK przegrał z ZASTALEM ZIELONA GÓRA jedenastoma punktami po bardzo wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie meczu. – komentuje Bartosz Trytek.

Prudnicka drużyna ostatecznie zajęła trzecie miejsce kwalifikując się w rankingu PZKosz w przedziale 17-24 miejsce w Polsce. Warto nadmienić, że dwie drużyny z tej grupy zakwalifikowały się do Finałów Mistrzostw Polski, co pozwala domniemać że przy szczęśliwszym losowaniu MKS SMYK PRUDNIK mógłby awansować dalej.

Zawodnik MKS SMYK Karol Pikuła został Królem Strzelców Turnieju, a Franek Zięba najmłodszym uczestnikiem Ćwierćfinałów w Polsce.

Skład drużyny :

KAROL PIKUŁA

MATEUSZ SADLEJ

MIŁOSZ KRASZEWSKI

PIOTR MASTERNAK

MACIEJ SYPIAŃSKI

MATEUSZ WOSIK

JAKUB WRZESZCZ

FIPIP WILK

MACIEJ MALINOWSKI

WOJCIECH ŁAPIAK

FRANEK ZIĘBA

MARCIN WÓJCIK

TRENERZY : BARTOSZ TRYTEK , TOMASZ WŁODOWSKI

Tekst nadesłany

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook