Prudnik24

Na wakacjach będzie co robić

Na wakacjach będzie co robić
16 czerwca
19:58 2022

Bardziej otwarty charakter będzie miała druga edycja „Lata w mieście” – serii wydarzeń mających uatrakcyjnić lato dla najmłodszych, ale nie tylko. Jak zapowiadają władze gminy, w tegoroczne przedsięwzięcie zaangażowanych będzie kilka jednostek gminy.

To Agencja Sportu i Promocji, Prudnicki Ośrodek Kultury, Muzeum Ziemi Prudnickiej, Biblioteka Publiczna oraz Kino Diana. Warto przypomnieć, że do ogłoszenia w ubiegłym roku pierwszej edycji imprezy, przez całe lata w trakcie jednego wakacyjnego miesiąca w Prudniku…nie działa się praktycznie nic.

– Pięć naszych jednostek przygotuje dla najmłodszych (ale i ci starsi znajdą coś dla siebie) bogatą ofertę wakacyjną – wydarzenia sportowe, warsztaty, gry terenowe, pokazy filmów, koncerty – wszystko to i wiele innych atrakcji by lato w mieście nie było nudne – komentuje dla „GP24” Jarosław Szóstka, wiceburmistrz Prudnika.

– Szykujemy warsztaty muzyczne, plastyczne, perkusyjne, recordingu, musicalowe, teatralne i filmowe. Naprawdę ogrom propozycji. Będą także koncerty. Już dziś zapraszam na koncert wirtuoza fingerstyle i wybitnego polskiego gitarzysty Piotra Resteckiego. – zapowiada Sylwia Gawłowska, dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury.

Dyrektor prudnickiego muzeum, Marcin Husak mówi z kolei o wyjściu na przeciw oczekiwaniom prudniczan po okresie pandemicznego zamknięcia.

– Włączymy się w akcję z zajęciami, które na co dzień się w muzeum nie odbywają. To wycieczki tematyczne, warsztaty i ciekawostka dla mieszkańców ziemi prudnickiej czyli nocne zwiedzanie miasta, nocne wejście na Wieżę Woka, czy katowską.

ASiP przygotowała natomiast sportowe wtorki i czwartki.

– Pod tą nazwą kryć się będzie wiele atrakcji. Przygotowujemy m.in. warsztaty z tenisa, będzie lekkoatletyka, warsztaty z freesby i turniej w carlingu – informuje nas Sebastian Kubatek, pracownik agencji.

Jarosław Szóstka napisał w mediach społecznościowych, że gmina „lada dzień opublikuje plakat ze spisem atrakcji na lipiec.”

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook