Prudnik24

Przyszły rok kluczowy dla powstania nowych mieszkań w Prudniku

Przyszły rok kluczowy dla powstania nowych mieszkań w Prudniku
21 czerwca
11:49 2022

Od ponad 20 lat w Prudniku nie powstał żaden wielorodzinny budynek mieszkaniowy, ale to się wkrótce ma zmienić. W planie są dwie inwestycje w ramach – odpowiednio – TBS i SIM.

Jak się dowiedzieliśmy, Prudnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma już gotowy projekt budynku oraz pozyskało stosowne wsparcie z Rządowego Funduszu Wsparcia Mieszkalnictwa oraz kredytowanie inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Inwestycja rozpocznie się w 2023 r., a w jej ramach powstanie 16 mieszkań. PTBS po realizacji pierwszego budynku przystąpi do budowania kolejnych dwóch. – wyjaśnia burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Lokacją ma być teren przy zbiegu ulic Fränkla i Skowrońskiego, a więc na przeciw siedziby policji. Jak miałyby wyglądać mieszkania w pierwszym z planowanych budynków? Metraże będą oscylować między 48, a 74 metry kwadratowe. W przypadku mieszkań parterowych byłby dostępny taras z niewielkim terenem zielonym, a w mieszkaniach na piętrach – balkon.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości, bo jeszcze w ubiegłym roku gmina Prudnik dołączyła do spółki SIM Opolskie Południe, która dotowana pieniędzmi rządowymi ma przeprowadzić budowę domów wielorodzinnych w gminach na południu województwa Opolskiego.

– W czerwcu do spółki aportem przekazana zostanie działka budowlana przy ulicy Fränkla. Spółka planuje rozpoczęcie budowy pierwszych budynków w 2023 r. Wstępny plan, po rozeznaniu rynku, zakłada budowę około 200 nowych mieszkań w obszarze ulic Fränkla i Skowrońskiego. – kontynuuje burmistrz.

Wygląda więc na to, że w najbliższych latach teren w pobliżu policji będzie tętnił życiem. Na zdjęciu ulica Fränkla.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook