Prudnik24

Święto Grupy Azoty ZAK, święto miasta

Święto Grupy Azoty ZAK, święto miasta
21 czerwca
12:05 2022

Jak co roku w porze letniej, Grupa Azoty ZAK świętowała Dzień Chemika. To coroczna impreza organizowana przez firmę i kierowana zarówno do pracowników spółki, jak i mieszkańców miasta. W tym roku obchody podzielono na dwa dni.

Jedną z tradycji Dni Chemika jest uroczysta gala, w trakcie której odznaczeni zostają zasłużeni pracownicy Grypy Azoty ZAK. Tak stało się i w tym roku, a konkretnie 10 czerwca. Kolejny dzień, mniej formalny, to oferta skierowana już do całej kędzierzyńsko-kozielskiej społeczności, co możliwe było w takiej formie pierwszy raz po zakończonych stanie pandemii. Darmowa strefa zabaw dla dzieci oraz wiele propozycji dodatkowych, m.in. punkty gastronomiczne, dmuchańce, euro bungee, czy symulator dachowania – takie atrakcje oferował teren przed Halą Widowiskowo-Sportową „Azoty”, w której swoje mecze rozgrywa Zaksa – tegoroczny zwycięzca siatkarskiej Ligi Mistrzów i mistrz Polski. Podczas pikniku do gości zwrócił się prezes Grupy Azoty ZAK, Paweł Stańczyk, który witał zgromadzonych w imieniu pracowników i zarządu zakładów azotowych Kędzierzyn.

– Po dwóch latach pandemii możemy się wreszcie tu spotkać, z czego się bardzo cieszę. Coś, co jest trwałym elementem w harmonogramie imprez Kędzierzyna-Koźla, czyli Dni Chemika ponownie wróciły. Również Grupa Azoty ZAK jest trwałym elementem miasta. Chcemy być bardzo blisko mieszkańców i naszej społeczności. Witam pracowników naszej firmy, ich przyjaciół i znajomych. Ale witam też mieszkańców miasta, bo dzisiejsza impreza jest również dla nich. – mówił prezes Stańczyk.

Największą atrakcją były trzy koncerty, jakie od godziny 17 do późnych godzin wieczornych odbyły się na scenie przed halą „Azoty”. Organizatorzy sprowadzili do miasta prawdziwe gwiazdy – Sorry Boys, Natalię Zastępę i InoRos, w tej właśnie kolejności. Pierwsi z nich to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej, Natalia Zastępa to z kolei finalistka dziewiątej edycji programu „The Voice of Poland” i Zwyciężczyni Premier na 58. KFPP w Opolu. Gwiazda wieczoru to natomiast wybuchowa mieszanka muzyków, którzy w 2006 roku połączyli swe siły tworząc grupę folkowo-rockową.

A kto nie mógł przybyć na koncerty osobiście, miał okazję obserwować wydarzenia w internecie, dzięki specjalnemu streamingowi. Warto też odnotować udaną aurę tego dnia – aż do zmroku oczy przybyłych cieszyło piękne, letnie słońce. Dobra pogoda towarzyszyła również zmaganiom sportowym, które z okazji Dni Chemika trwały już od rana. Był to m.in. kolejny już Bieg Azotowy ulicami Kędzierzyna Koźla.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook