Prudnik24

Prośba uwzględniona. Darmowe parkowanie dużo dłużej

Prośba uwzględniona. Darmowe parkowanie dużo dłużej
28 czerwca
13:16 2022

Od 1 sierpnia w strefie płatnego parkowania na terenie Prudnika czas bezpłatnego parkowania wzrośnie z 7 do 30 minut. Tak zadecydowali radni podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej. Zmian domagało się m.in. środowisko związane z prudnicką Radą Biznesu.

Na to, że 7 minut to czas niewystarczający na zrobienie zakupów, czy załatwienie jakiejś sprawy, wskazywali przedsiębiorcy, których klienci otrzymywali mandaty oraz sami mieszkańcy (do magistratu wpłynął m.in. obywatelski wniosek dotyczący wydłużenia czasu parkowania). Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak odbył w tej sprawie rozmowę z członkami Rady Biznesu w trakcie wiosennego spotkania tego gremium. Wówczas w wywiadzie dla naszej gazety włodarz powiedział: „Na pewno będzie to czas dłuższy niż aktualnie. Nie chce dziś dywagować, ile to będzie konkretnie. Myślę, że z radnymi wypracujemy jakieś stanowisko”.

Owocem uzgodnień z radą jest decyzja o wydłużeniu czasu bezpłatnego parkowania do 30 minut od 1 sierpnia tego roku. Poniżej dokument z obrad Rady Miejskiej.

Źródło: Paweł Licznar, radny Rady Miejskiej w Prudniku

Jak sprawę komentuje burmistrz Grzegorz Zawiślak?

– Zaproponowane zmiany związane są z posiedzeniem Rady Biznesu, na której przedsiębiorcy działający na prudnickimi rynku skarżyli się na zbyt krótki czas bezpłatnego parkowania. Uważali, że w momencie otwarcia galerii przy obwodnicy Prudnika, w której parking jest bezpłatny, tracą klientów. Wywiązała się ciekawa rozmowa po której obiecałem działanie w tym temacie i przedstawienie Radnym propozycji zmian w Strefie Płatnego Parkowania. – usłyszeliśmy przed chwilą od szefa gminy. – Mam nadzieję, że mieszkańcy miasta będą usatysfakcjonowani. Jednocześnie aby zachować funkcjonalność strefy i dbać o rotacje podnieśliśmy pozostałe opłaty.

Przypomnijmy, że po opłaceniu kosztów operatora strefy (Zakład Usług Komunalnych), roczny dochód magistratu z jej funkcjonowania wynosił do tej pory zaledwie ponad 148 tysięcy zł.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook