Prudnik24

Podsumowali i zapowiadają dalsze działanie

Podsumowali i zapowiadają dalsze działanie
02 lipca
12:36 2022

W czwartek 30 czerwca zakończony został projekt „Ławeczka i asystencja”, realizowany przez OPS Prudnik i finansowany ze środków europejskich. Oprócz utworzenia Klub Senior „Ławeczka” przy OSP, w ośrodku działał także osobisty asystent osoby niepełnosprawnej, który swoją pomocą obejmował czterech podopiecznych.

– Klub „Ławeczka” nie przestaje istnieć, nadal będzie to miejsce funkcjonowania dla seniorów. Jego działalność będzie w całości finansowana przez Gminę Prudnik. Ośrodek Pomocy Społecznej będzie ponadto starał się pozyskać na ten cel również środki zewnętrzne. – wyjaśnia burmistrz Grzegorz Zawiślak.

Placówka funkcjonuje od lipca 2021 roku i skupia 15 uczestników powyżej 60 roku życia nieaktywnych zawodowo, potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Celem działania klubu jest świadczenie usług opiekuńczych w formie stacjonarnej opieki dziennej, aktywizacji społecznej oraz organizacji wspólnego spędzania czasu wolnego przez seniorów. Drugi w Prudniku podobny klub (Senior Plus) działa przy ul. Traugutta od 2019 roku.

Warto sprecyzować, że Klub Seniora to placówka innego typu niż Dom Dziennego Pobytu. Takiego na razie w Prudniku nie ma, ale ma zostać otwarty w biurowcu na ulicy Tkackiej, gdy ten zostanie zmodernizowany. Zdjęcia: Gmina Prudnik

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook