Prudnik24

Głogówek i Górnik Zabrze nadal współpracują

Głogówek i Górnik Zabrze nadal współpracują
17 lipca
16:49 2022

Zbliżająca się inauguracja nowego sezonu to doskonały moment na kolejne spotkanie gmin partnerskich uczestniczących w programie „Klub Kibiców Śląskich Miast”. W Klubie Biznesu Areny Zabrze przedstawiciele słynnego śląskiego klubu gościli przedstawicieli 16 samorządów z województwa śląskiego i nie tylko. W tym gronie był Głogówek.

Gości przywitała rezydent Zabrza, Małgorzata Mańka – Szulik, która podziękowała władzom zaprzyjaźnionych miast i miejscowości za dotychczasową współpracę, jak również przedstawiła wszelkie działania, które w ostatnim czasie dzieją się wokół klubu 14-krotnych Mistrzów Polski.

Temat podsumowania poprzedniego sezonu wraz z planami współpracy w ramach programu „Klub Kibiców Śląskich Miast” kontynuował Tomasz Masoń, członek zarządu zabrzańskiego Górnika, dla którego współpraca Klubu z okolicznymi gminami jest od kilku lat jednym z priorytetowych działań. Radość zgromadzonych wzbudziła informacja, że po przerwie pandemicznej wraca możliwość realizacji wszystkich umownych zobowiązań, w tym dziecięcej eskorty. „Wszyscy mają bowiem świadomość, jak ważna dla najmłodszych kibiców, jest możliwość wyprowadzenia piłkarzy na boisko. A przecież to fani powinni w tym przypadku być głównym beneficjentem współpracy.” – informuje Górnik Zabrze.

Kluczowym momentem było losowanie Partnerów Społecznych poszczególnych meczów. I tu Głogówek wylosował spotkanie Górnika z Legią Warszawa.

– Na przedsezonowym spotkaniu z władzami zabrzańskiego klubu pod moją nieobecność gminę reprezentowali trenerzy APNGłogówek – Tomasz Mazur i Mateusz Sałek. Panowie przywieźli bardzo dobre wieści. Będziemy wraz z Gmina Bierawa oficjalnymi partnerami meczu z Legią Warszawa. Przy tej okazji czeka na mieszkańców trochę niespodzianek. – napisał na facebooku Piotr Bujak, burmistrz gminy. Mecz odbędzie się 3 marca 2023 roku. Na zdjęciu głogówecka delegacja. Fot. gornikzabrze.pl

(m)

Źródło: gornikzabrze.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook