Prudnik24

Znów „sypnęło groszem”

Znów „sypnęło groszem”
17 lipca
15:52 2022

I to całkiem pokaźnym. W ramach kolejnej transzy Polskiego Ładu – tym razem jednak z puli dla terenów popegeerowskich – gminy z powiatu prudnickiego (jak i on sam) otrzymały łącznie ponad 10 mln. zł.

Informację na ten temat podał niedawno wiceminister obrony narodowej – Marcin Ociepa.

– Tym razem przekazane dofinansowanie pozwoli na realizację prac obejmujących: remonty dróg i placówek użyteczności publicznej, budowę obiektów sportowo-rekreacyjnych, wyposażenie wiejskich świetlic, doinwestowanie szkół, rozbudowę wodociągów, poprawę jakości transportu publicznego, wymianę przestarzałych źródeł energii, a także ochronę środowiska – napisał poseł w mediach społecznościowych. W sumie do samorządów na Opolszczyźnie trafiło 70 mln. zł.

Jeśli chodzi o Prudnik, na remont budynku Wiejskiego Domu Kultury i przedszkola w Mieszkowicach do gminy trafi kwota 1 799 280 zł. Lubrza dostała pieniądze – 2 450 000 zł. – w celu ocieplenia domu kultury wraz z remontem kuchni i sali tanecznej. Z kolei Głogówek, w Szkole Podstawowej w Racławicach Śląskich przebuduje boisko sportowe, taras rekreacyjny i zbuduje obiekty lekkoatletyczne, m.in. bieżnię za – łącznie 2 mln. zł. Budowa wiejskiego parku rekreacji w Radostyni to natomiast zadanie gminy Biała (dofinansowanie wysokości 1 813 000 zł.).

Władze powiatu prudnickiego cieszą się natomiast nowoczesną bieżnią lekkoatletyczna przy Kompleksie Sportowym im. „Tradycji Pogoni Lwów i Polonii Bytom” przynależnym do Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku.

– Wniosek Samorządu Powiatu Prudnickiego o dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, został zaakceptowany, a przyznane dofinansowanie inwestycji opiewa na kwotę 1 960 000 zł. Przewidywana wartość inwestycji to 2 miliony złotych, a wkład Powiatu Prudnickiego wyniesie 40 tysięcy. – -informuje prudnickie starostwo.

W ramach zadania przewidziano budowę: 4 torowej bieżni o nawierzchni z poliuretanu o długości 200 metrów, bieżni prostej o długości 120 metrów, skoczni do skoku w dal i trójskoku oraz skoku wzwyż, rzutni do pchnięcia kulą. Zaplanowano również zakup sprzętów lekkoatletycznych tj. bloków startowych, płotków treningowych, stoperów, pałeczek sztafetowych, kul treningowych czy stojaków na rowery. Fot. Starostwo Powiatowe.

Maciej Dobrzański

Mat. Fb Marcina Ociepy
Mat. Gmina Prudnik
Mat. Gmina Głogówek

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook