Prudnik24

Zbliża się jazz!

Zbliża się jazz!
25 lipca
11:57 2022

W sierpniu odbędzie się kolejna edycja Jazz Prudnik Festival. Wśród zaproszonych gwiazd zobaczymy: Grażynę Łobaszewską&Ajagore i Martę Król z zespołem (5 sierpnia – odpowiednio godz. 20 i 21:30) oraz Funk De Nite i Andy Ninvalle oraz Karen Edwards z zespołem (6 sierpnia – odpowiednio 20 i 21:30).

Po raz pierwszy do Prudnika zawitał w roku 2007 i od razu podbił serca wielbicieli tego gatunku. Z roku na rok rósł w siłę, stając się prestiżową imprezą muzyczną, na którą zjeżdżają największe sławy jazzu polskiego i światowego. Zyskał renomę i stał się największą plenerową imprezą jazzową w województwie opolskim i czeskim pograniczu.

Rok 2021 przyniósł nową odsłonę festiwalu, po raz pierwszy w swojej historii impreza trwała dwa dni. Stało się tak dzięki rozszerzeniu formuły o szereg wydarzeń towarzyszących, m.in. projekcję filmu, warsztaty wokalne, czy spotkanie autorskie z Witoldem Wnukiem, autorem wydanej w 2020 roku książki Jazz w Piwnicy pod Baranami, które poprowadziła dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury – dr Sylwia Gawłowska.

Wzbogacona przestrzeń festiwalowa pozwoliła ukierunkować propozycje dla różnych grup wiekowych. Najmłodszych zabawiała Strefa Dziecka, gdzie przy dźwiękach jazzowych improwizacji, maluchy spędzały czas na grach i zabawach przygotowanych przez pracowników POK-u. Starsi mogli odnaleźć chwilę wytchnienia w Muzycznej Czytelni, czy oddać się kolekcjonerskiej pasji na stoisku z płytami winylowymi.

Tegoroczna impreza to XV, jubileuszowy Jazz Prudnik Festival – w tym roku dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie, które odbędzie się w ogrodzie willi Fränkla, objęliśmy patronatem medialnym. Fot. poglądowe

(m), Źródło: Prudnicki Ośrodek Kultury

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook