Prudnik24

Dziś szpeci, niebawem ma zostać przywrócony do użytku

Dziś szpeci, niebawem ma zostać przywrócony do użytku
27 lipca
15:25 2022

Gmina Prudnik ogłosiła przetarg na modernizację biurowca na ul. Tkackiej. Ma tu powstać pierwszy w historii miasta Dom Dziennego Pobytu dla seniorów. Ale nie tylko.

Budynek, który powstał w czasach słusznie minionych nigdy nie był perełką architektury, wręcz przeciwnie. Mieścił się tu m.in. Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, obecnie świeci pustkami. Na jego modernizację gmina dostała 4,5 mln. zł. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Działają u nas dwa kluby seniora, ale brakuje domu dziennego pobytu. To są wieloletnie zapóźnienia i brak aktywności, jeśli chodzi o tę sferę polityki społecznej. – wyjaśnia nam wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka. – Chcemy tu utworzyć Międzypokoleniowe Centrum Integracji. W projekcie założyliśmy m.in. powstanie świetlicy środowiskowej dla rodzin dotkniętych problemami społecznymi. Do tej pory działania świetlicy były rozproszone po całym mieście i potrzeba zintensyfikować ich prace. Dodatkowo w budynku powstanie centrum III sektora – miejsce, gdzie organizacje pozarządowe będą mogły mieć swoje biura, a także korzystać z sali konferencyjnej na spotkania i prelekcje.

Budynek zmieni się z zewnątrz i wewnątrz – powstanie m.in. winda i nowe klatki schodowe.

– Chcemy ta inwestycję zrealizować, by ta czołówka w regionie nam nie uciekała – deklaruje Szóstka.

Przetarg to oczywiście pierwszy formalny krok do rozpoczęcia przedsięwzięcia. Kluczowe będą stawki w nim zaoferowane.

Biurowiec gmina przejęła w 2019 roku. Do tematu powrócimy. Fot. M. Dobrzański

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook