Prudnik24

Dwa dni pełne jazzu (i nie tylko)

Dwa dni pełne jazzu (i nie tylko)
04 sierpnia
14:22 2022

Już jutro startuje – w ogrodzie willi POK – kolejna odsłona Jazz Prudnik Festivalu. Poza świetną muzyką zaplanowano też multum atrakcji towarzyszących, jak warszaty wokalne, strefa chillout, czy muzyczne kino plenerowe.

Wśród zaproszonych gwiazd zobaczymy: Grażynę Łobaszewską&Ajagore i Martę Król z zespołem (5 sierpnia – odpowiednio godz. 20 i 21:30) oraz Funk De Nite i Andy Ninvalle oraz Karen Edwards z zespołem (6 sierpnia – odpowiednio 20 i 21:30).

Po raz pierwszy do Prudnika zawitał w roku 2007 i od razu podbił serca wielbicieli tego gatunku. Z roku na rok rósł w siłę, stając się prestiżową imprezą muzyczną, na którą zjeżdżają największe sławy jazzu polskiego i światowego. Zyskał renomę i stał się największą plenerową imprezą jazzową w województwie opolskim i czeskim pograniczu.

Rok 2021 przyniósł nową odsłonę festiwalu, po raz pierwszy w swojej historii impreza trwała dwa dni.

Wzbogacona przestrzeń festiwalowa pozwoliła ukierunkować propozycje dla różnych grup wiekowych. Najmłodszych zabawiała Strefa Dziecka, gdzie przy dźwiękach jazzowych improwizacji, maluchy spędzały czas na grach i zabawach przygotowanych przez pracowników POK-u. Starsi mogli odnaleźć chwilę wytchnienia w Muzycznej Czytelni, czy oddać się kolekcjonerskiej pasji na stoisku z płytami winylowymi.

Tegoroczna impreza to XV, jubileuszowy Jazz Prudnik Festival – w tym roku dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie, które odbędzie się w ogrodzie willi Fränkla, objęliśmy patronatem medialnym.

Szczegóły na fanpage’u gminy Prudnik i POK na facebooku, na stronie placówki oraz poniżej. Zdjęcie poglądowe

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook